Stereze STIA100RW 70% Isopropyl Alcohol, Presaturated Wipes, 5″ x 8″, Refill of 100
product id: 39d20938344e
Manufacturer:
  • Choose new Stereze 70% Isopropyl Alcohol (IPA) or Stereze Hand Sanitizer
  • Strong, tear resistant wipes designed to last
  • Safe on stainless steel, metals, plastic and glass materials
  • Save money and reduce waste with refills
  • Made in the USA
70% IPA is recommended by CDC for disinfecting surfaces.
SAVE THE TUB!
Container Type Refill
Odor Alcohol
Flash Point 54°F (12°C)
Chemical Type Isopropyl Alcohol (IPA)
Why Buy from Instruhub:
  • Supplier of Stereze STIA100RW 70% Isopropyl Alcohol, Presaturated Wipes, 5" x 8", Refill of 100 in UAE
  • Best online prices for Stereze STIA100RW 70% Isopropyl Alcohol, Presaturated Wipes, 5" x 8", Refill of 100