Keysight 66102A/0B0/760 DC Power Module, 20V, 7.5A, GPIB, Isolation/Polarity Relays, 66000A Series
product id: cc277436b1e1
Categories:
Manufacturer:
The150W, GPIB, module output 66102A is a flexible modular supply designed for automated testing that helps meet changing requirements in ATE and production testing.
Configuration:
  • (760) Adds isolation/polarity relays
Output Ratings:
  • Output voltage: 0 to 20 V
  • Output current: 0 to 7.5 A
  • Maximum power: 150 W
Programming Accuracy at 25C +/- 5C:
  • Voltage 0.03% + 8 mV
  • Current 0.03% + 3 mA
Ripple & Noise (20 Hz to 20 MHz):
  • Voltage rms: 3 mV
  • Voltage Peak-to-Peak: 7 mV
  • Current rms: 4 mA
Configuration:
Output Ratings:
  • Output voltage: 0 to 20 V
  • Output current: 0 to 7.5 A
  • Maximum power: 150 W
  • Voltage 0.03% + 8 mV
  • Current 0.03% + 3 mA
  • Voltage rms: 3 mV
  • Voltage Peak-to-Peak: 7 mV
  • Current rms: 4 mA
Why Buy from Instruhub:
  • Supplier of Keysight 66102A/0B0/760 DC Power Module, 20V, 7.5A, GPIB, Isolation/Polarity Relays, 66000A Series in UAE
  • Best online prices for Keysight 66102A/0B0/760 DC Power Module, 20V, 7.5A, GPIB, Isolation/Polarity Relays, 66000A Series