Keysight 11667A/STD Power Splitter, Type-N Female, DC to 18GHz, 0.5W, Two Resistor, 11667 Series
product id: 8deeec8c8567
Categories:
Manufacturer:
Superior RF performance
  • Equivalent output SWR: 1.33
  • Maximum input power: 0.5 W
  • Insertion loss: 7 dB
  • Tracking between any two ports: 0.20 dB to 8 GHz
    11667A 11667B 11667C
    Frequency range DC to 18 GHz DC to 26.5 GHz DC to 50 GHz
    Equivalent output SWR 1.33 1.22 1.65
    Maximum input power 0.5 W 0.5 W 0.5 W
    Insertion loss 7 dB 7 dB 8.5 dB
    Tracking between two ports 0.20 dB to 8 GHz
    0.25 dB to 18 GHz
    0.25 dB to 18 GHz
    0.40 dB to 26.5 GHz
    0.40 dB to 50 GHz
    Superior RF performance
  • Equivalent output SWR: 1.33
  • Maximum input power: 0.5 W
  • Insertion loss: 7 dB
    11667A 11667B 11667C
    0.25 dB to 18 GHz
    0.25 dB to 18 GHz
    0.40 dB to 26.5 GHz
    0.40 dB to 50 GHz
    Why Buy from Instruhub:
    • Supplier of Keysight 11667A/STD Power Splitter, Type-N Female, DC to 18GHz, 0.5W, Two Resistor, 11667 Series in UAE
    • Best online prices for Keysight 11667A/STD Power Splitter, Type-N Female, DC to 18GHz, 0.5W, Two Resistor, 11667 Series