Define Instruments TEX-CTR10 Panel Meter
product id: 964562a00839
Categories:
Manufacturer:
Features
  • NPN, PNP, TTL, namur, tacho, or closed contact inputs
    • 0.01Hz rate resolution
    • 0.005% of reading rate accuracy
    • 2ppm/°C typical rate temperature drift
    • Supplies 24VDC excitation (50mA max)
  • Input setup is security PIN protected
  • Optional 4 to 20mA or 0 to 10V analog output