Atrix International VACOMEGAS220FCT Atrix Omega ESD Safe HEPA Vacuum 1 Gal 220V
product id: 7e24cec5c202
Manufacturer:
The quietest, most powerful service vacuum available, with a motor thatuses 20% less energy than standard vacuums. ESD-safe with EMI andRFI-suppressing electronic line filter and self-storage compartment forincluded accessories. Comes with 6’ stretch hose, 16” flexible wand, crevicetool, HEPA cartridge filter – 99.97% efficient at 0.3 micron, and detachablepower cord. 11 lbs, 230V, 19.25” x 7.4” x 9.3”.
Why Buy from Instruhub:
  • Supplier of Atrix International VACOMEGAS220FCT Atrix Omega ESD Safe HEPA Vacuum 1 Gal 220V in UAE
  • Best online prices for Atrix International VACOMEGAS220FCT Atrix Omega ESD Safe HEPA Vacuum 1 Gal 220V