Atrix International VACOMEGAS220F Atrix OmegaESD1 Gal 220V Vacuum Electronic Line Filter
product id: 58e3bd8bc42e
Manufacturer:
Quiet, powerful, one-gallon dry service vacuum that uses 20% less energythan standard vacuums. ESD-safe with overheat protection and field replaceablelatches and self-storage compartment for included accessories. Comes with 6’stretch hose, 16” flexible wand, crevice tool, standard cartridge filter, HEPAcartridge filter – 99.97% efficient at 0.3 micron, and ULPA cartridge filter –99.999% efficient @ 0.12 micron and detachable power cord. 11 lbs, 230V, 19.25”x 7.4” x 9.3”.
Why Buy from Instruhub:
  • Supplier of Atrix International VACOMEGAS220F Atrix OmegaESD1 Gal 220V Vacuum Electronic Line Filter in UAE
  • Best online prices for Atrix International VACOMEGAS220F Atrix OmegaESD1 Gal 220V Vacuum Electronic Line Filter